Miss Polonia 2012

luty 3, 2013 at 7:27 am

Paulina Krupińska z Warszawy to nowa Miss Polonia.  Dotychczasowa Miss, Marcelina Zawadzka, nałożyła na głowę Pauliny nową koronę – po 23 latach zmieniono jej projekt.


W sobotę wieczorem w ATM Studio w Warszawie odbyły się wybory Miss Polonia.  Widzowie mogli głosować na swoje faworytki za pomocą smsów.  W konkursie wzięło udział 19 kandydatek, spośród nich wybrano 12, a następnie 5 finalistek.
Finalistki Miss Polonia zaprezentowały się w czterech wyjściach: strojach kąpielowych SHE, dwóch stylizacjach przygotowanych przez markę Betti Design oraz finałowym wyjściu w kreacjach Macieja Zienia.
Najwięcej głosów od widzów zdobyła Paulina Krupińska i to ona będzie reprezentować Polskę przez najbliższy rok na arenie międzynarodowej, m.in. na Miss Universe.  W nagrodę otrzymała samochód hyundai veloster, suknie Betti Designe, sesję zdjęciową dla serwisu Zlotewyprzedaze.pl oraz zestaw walizek Roncato.
Miss Polonia długo nie mogła uwierzyć w zwycięstwo.  Poprosiła nawet, aby prowadzący galę Maciej Kurzajewski ją uszczypnął.
– To niesamowite szczęście.  Dziękuję wszystkim widzom, jestem bardzo szczęśliwa.  Ja miałam inną faworytkę, moją współlokatorkę Kamilkę…  Gdyby wczoraj ktoś mi powiedział, że zostanę Miss, to bym w to nie uwierzyła – mówiła w błyszczącej koronie na głowie.
Drugą wicemiss była Miss Polonia 2012 Aleksandra Szczęsna prezentująca województwo mazowieckie, a pierwszą wicemiss została Żaneta Płudowska z województwa mazowieckiego.
Widzom w wyborze pomogło jury.  Znaleźli się w nim: była miss, a obecnie bizneswoman Bogna Sworowska, aktor Jacek Rozenek, fotografka Iza Grzybowska, projektant Maciej Zień, aktorka Kate Rozz, siatkarz Zbigniew Bartman, zastępca redaktor naczelnej magazynów “Party” i “Flesz” Sylwia Olech, trener osobisty Witold Szmanda, dyrektor generalny Miss Polonia Małgorzata Herde, choreograf Agustin Egurrola, modelka Kamila Szczawińska, makijażysta Tomasz Kocewiak i stylista fryzur Maciej Wróblewski.
Transmitowaną przez TVP2 galę prowadzili Edyta Herbuś oraz Maciej Kurzajewski, a wystąpiła na niej Edyta Górniak i zespół Afromental.  Za oprawę muzyczną odpowiadał DJ Adamus.  Fot. KAPIF